Jasełka w naszym Ośrodku !!!

Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny 

Dnia 17.01.2013r. o godz. 17.00 

i dnia 18.01.2013r. o godz. 14.30

odbyły się w naszym Ośrodku Jasełka w wykonaniu naszych dziewcząt.

W żłóbku żywe Dzieciątko, wokół Niego Maryja i św. Józef, przed nimi Pasterze, Trzej Królowie, dookoła zastępy aniołów ze świecami i przedstawiciele wszystkich kontynentów, głoszący radosną nowinę o Narodzeniu Zbawiciela świata.

 

W tym roku Jasełka miały charakter misyjny. Od kilku tygodni s. Jeremiasza i s. Michalina przygotowywały je z wychowankami Ośrodka.  We współpracy z innymi siostrami oraz pracownikami Ośrodka własnoręcznie przygotowywały też scenografię i stroje.

 

Na scenie pojawiali się czarnoskórzy przedstawiciele afrykańskich plemion w sukienkach z egzotycznej trawy i z dzidami w rękach. W dalekowschodnich rytmach drobnymi kroczkami przed stajenkę wędrowali Chińczycy, Japończycy i Indianie ubrani w swoje stroje. Przedstawiciele Europy wystąpili w postaci kolorowych Krakowiaków. Amerykanów przedstawili kowboje tańczący w rytm dźwięków kowbojskiej muzyki.

Do stajenki przybył także założyciel Zgromadzenia - św. ks. Zygmunt Gorazdowski i małe dzieci. Wszyscy przybyli, by zaprosić Jezusa do swoich krajów, miast, wiosek czy pod dachy własnych domów.

 

W roli Dzieciątka w żłóbku było trzymiesięczne dziecko, które przyciągało wzrok wszystkich, przybliżając klimat stajenki betlejemskiej.

Religijna i ewangeliczna atmosfera Jasełek była ubogacona śpiewem kolęd, przy akompaniamencie akordeonu, fletu i gitary. 

Jasełka były okazją do wyrażenia wdzięczności naszym Przyjaciołom i Dobrodziejom którzy nas wspierają duchowo i materialnie. Wielką radością była dla nas obecność wielu Drogich i Dostojnych Gości.

Dnia 17.01.2012r. zaszczycił nas swą obecnością ks. Bp. Jan Wątroba, który jest Przyjacielem Ośrodka i Zgromadzenia. Przybył także ks. Jerzy - Pallotyn wraz ze współbraćmi  z Częstochowy.

Zaszczycił nas też swą obecnością Naczelnik Wydziału Edukacji – p. Ryszard Stefaniak. Przybyli także inni przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy oraz dyrektor Ochotniczego Hufca Pracy Mirosław Gajda wraz z Panią Danutą Kleszcz.

Gośćmi jasełek byli także dyrektorzy współpracujących z nami częstochowskich placówek i szkół wraz gronem pedagogicznym.

Wśród Gości były także sąsiadujące i współpracujące z nami siostry zakonne różnych zgromadzeń, ze swoimi przełożonymi generalnymi i domowymi. Byli także obecni współpracujący z nami lekarze, przedstawiciele KSM w Częstochowie, wolontariusze naszego Ośrodka oraz Państwo Barbara i Andrzej Kopiec z Radomska i inni wieloletni Przyjaciele, wspierający nas od wielu lat w prowadzeniu tego dzieła.

Zaszczyciła nas również swoją obecnością Przełożona Wrocławskiej Prowincji Zgromadzenia Sióstr św. Józefa – s. Prowincjalna Marit Kot wraz z Ekonomką Prowincjalną s. Konradą Kruszewską.

Wszystkich Gości serdecznie i z radością przywitała na początku s. Dyrektor Ośrodka -  s. Pauletta – Zuzanna Chmura, a po zakończeniu Jasełek, które zostały nagrodzone gromkimi brawami, zaprosiła wszystkich Gości na dalsze wspólne świętowanie przy tzw. „szwedzkim stole”.

Goście mieli okazję zobaczenia wystawy prac naszych wychowanek. Radością  dziewcząt było obdarowanie Gości własnym rękodziełem.

Następnego dnia 18.01.2012r. Gośćmi Jasełek byli posługujący siostrom o. Artur Pokrzywa - Kapucyn i ks. Jerzy - Pallotyn wraz z Panią Sekretarką Sekretariatu Misyjnego Księży Pallotynów w Częstochowie.

Radowała nas obecność Rodziców i Opiekunów naszych wychowanek, Nauczycieli szkoły mieszczącej się w naszym budynku, wraz ze swoimi dziećmi, Członkiń Modlitewnych Grup św. Józefa oraz Sióstr sąsiadujących z nami.

Po zakończeniu Jasełek Rodzice i Opiekunowie naszych dziewcząt zostali zaproszeni na poczęstunek do grup wychowawczych, w których ich dzieci przebywają, gdzie dzielili się wrażeniami i podziwiali talent aktorski swoich Córek.

  

Pozostali Goście zostali zaproszeni do jadalni Ośrodka na dalsze świętowanie przy stole i kolędowanie.