Relacja z wycieczki

Ocena użytkowników:  / 5
SłabyŚwietny 

W dniach od 7 do 14 września 2012 roku wszystkie wychowanki naszego Ośrodka z Siostrami i personelem przebywały w malowniczej, nadmorskiej miejscowości Koksijde w Belgii dzięki wspaniałemu sercu naszego dobrodzieja Pana Fransa Deprins i Fundacji Jego imienia oraz wszystkim zaprzyjaźnionym z Nim ludziom, którzy sponsorowali nasz pobyt.

  

Możliwość pobytu w nadmorskich okolicach połączona była z kąpielą w morzu i basenie, zwiedzaniem  muzeów przyrodniczego i rybołówstwa oraz spotkaniem z dobrodziejami naszego Ośrodka.

  


Podczas pobytu zapoznałyśmy się z kulturą i historią Belgii. Byłyśmy obecne na cmentarzu, gdzie spoczywają również Polacy – ofiary drugiej wojny światowej.Organizowane były warsztaty plastyczne, na których wykonywane były okazałe kwiaty z różnych materiałów.

 


Nasze wychowanki miały możliwość zatańczenia w ramach podziękowania dobrodziejom na zorganizowanym przez nich spotkaniu  oraz integrując się z osobami przebywającymi w nadmorskiej miejscowości.

  

Dostępne dla naszych dziewcząt były dwie hale sportowe, gdzie mogły się rozwijać poprzez aktywność fizyczną. Grały w gry zespołowe, ćwiczyły indywidualnie i w parach. To jeszcze bardziej integrowało wszystkich uczestników wycieczki.

  

Nie zabrakło atrakcji związanych z pobytem w Parku Rozrywki „Plopsaland” w miejscowości De Panne.

 

Siostra Dyrektor w zielonej gondoli

Wielką radością dla naszych wychowanek była możliwość porozumiewania się z obcokrajowcami w językach obcych, których uczą się w szkole. Dostrzegły wtedy cel zdobywania wiedzy i bardzo się zmotywowały do dalszej nauki. Pobyt w Belgii był wielką radością, dał możliwość poznania wielu nowych ludzi i miejsc, a także pozwolił na odkrywanie pokładów dobra w każdej z wychowanek.