Koło ruchowe

Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny 

Koło ruchowe w naszym Ośrodku powstało 3 lata temu. W roku szkolnym 2013/2014 wychodząc naprzeciw potrzebom dziewcząt, zajęcia zostały podzielone na kółko sportowe dla dziewcząt młodszych - w ramach którego odbywają się gry i zabawy ruchowe, oraz kółko sportowe dla dziewcząt starszych – aerobik.

 

Ruch jest niezbędny do prawidłowego rozwoju organizmu, nie tylko fizycznego, ale także umysłowego. Gry i zabawy ruchowe są formą najbardziej odpowiadającą potrzebom dzieci młodszych. Zaspokajają potrzebę ruchu, uczą się współdziałania w grupie, odporności na stres, przestrzegania zasady fair play.

Dziewczęta starsze bardzo chętnie uczęszczają na zajęcia aerobiku. Uczą się podstawowych kroków, wykonują ćwiczenia wzmacniające oraz rozciągające. Podczas ćwiczeń przy muzyce wzmacniają swoją kondycję, spalają zbędne kalorie, poprawiają poczucie rytmu. Ruch jest doskonałą formą rewalidacji – korzystnie wpływa na mowę, pamięć, mowę, spostrzeganie, koordynację wzrokowo-ruchową, małą i wielką motorykę, a co najważniejsze w znacznym stopniu poprawia samopoczucie. 

W roku szkolnym 2014/2015 pierwsze zajęcia odbyły się 15.09 (poniedziałek) o godzinie 16: 45 w sali gimnastycznej Ośrodka.