Kolęda w Naszym Domu

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Dnia 23.01.2013r., w godzinach wieczornych, tradycyjnie, jak każdego roku, odbyła się w naszym Ośrodku Kolęda. Z wizytą duszpasterską przybyli do naszego Ośrodka Księża z parafii pw. Krzyża Świętego – Ks. Proboszcz Andrzej Sobota i wikariusz Proboszcza – Ks. Łukasz Latawski, który jest spowiednikiem naszych wychowanek.

Kolęda rozpoczęła się wspólną modlitwą w Kaplicy Ośrodka. Ksiądz Proboszcz wyjaśnił znaczenie napisanych na drzwiach trzech liter: K M B, poświecił też wodę, kadzidło i kredę. Po modlitwie w kaplicy, Ksiądz Proboszcz w otoczeniu Sióstr, Pracowników i Wychowanek wchodził do każdego pomieszczenia Ośrodka, gdzie uczymy się, pracujemy i odpoczywamy, i każde pomieszczenie pobłogosławił, poświecił wodą święconą i okadził kadzidłem, a drzwi każdego pomieszczenia zostały opisane poświęconą kredą: K+M+B 2013 r.

Ksiądz Łukasz w otoczeniu Sióstr, Wychowanek i Pracowników szkoły, dokonał poświecenia pomieszczeń naszej szkoły. Kolęda odbywała się wśród radosnego śpiewania kolęd przy akompaniamencie gitary, na której grała s. Jeremiasza Rojek – wychowawczymi I Grupy. Kolęda zakończyła się modlitwą w kaplicy i błogosławieństwem oraz radosnym kolędowaniem naszych tradycyjnych polskich kolęd, przy  akompaniamencie akordeonu, na którym pięknie grał nasz Ksiądz Proboszcz. Wspólne kolędowanie było czasem naszej radości okresu Bożego Narodzenia.