Koło taneczne w Naszym Ośrodku

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Kółko taneczne w naszym Ośrodku ma swoją ponad 10-letnią historię. Pomysłodawczynią  projektu była s. Mateusza Ciszewska – wychowawczyni w Ośrodku, która została pierwszym opiekunem koła.  Dziewczęta wraz z wychowawczyniami przygotowywały programy artystyczne, przedstawienia teatralne oraz tańce, które były wykonywane podczas różnych uroczystości w naszym Ośrodku a także w różnych imprezach organizowanych na terenie miasta Częstochowa.

 

Wychowawcy widząc uzdolnienia taneczne i chęć dziewcząt z biegiem czasu utworzyli grupę taneczną dziewcząt, która przyjęła nazwę: „Solaris”. Odtąd systematycznie dziewczęta biorą udział w organizowanym w Częstochowie Festiwalu „Muzyczna Scena Integracji”.

Obecnie kółko  taneczne spotyka się raz w tygodniu we wtorki o godzinie 18. Podczas zajęć dziewczęta poznają tańce różnych narodowości, uczą się tańców integracyjnych oraz liturgicznych.   Przygotowują  występy taneczne na różne uroczystości odbywające się na terenie Ośrodka ale też niejednokrotnie reprezentują nasz Ośrodek w regionie częstochowskim.

Aktualnie kółko taneczne przygotowuje się do występu na Muzycznej Scenie Integracji, która odbędzie się 16 maja 2013 roku.  Podczas zajęć tanecznych dziewczęta nie tylko rozwijają swój talent artystyczny, ale również wzmacniają poczucie własnej wartości, uczą się koordynacji ruchowej i słuchowej oraz kształtują w sobie poczucie piękna i estetyki.