Uroczystość Św. Józefa -19.03.2013 w naszym Ośrodku

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Uroczystość Św. Józefa przebiegła w naszym Ośrodku w podniosłej atmosferze.

Trwając w łączności z Papieżem Franciszkiem uczestniczyłyśmy duchowo we Mszy Św. inaugurującej Jego Pontyfikat transmitowanej przez TVP.

 

Wieczorem o godz. 16.30 wszystkie Siostry, Pracownicy i Dziewczęta uczestniczyli we Mszy Św. odprawianej w naszej kaplicy w intencji Sióstr Św. Józefa z racji Ich patronalnego  święta. Z tej okazji, jak co roku, liturgię podczas tej Mszy św. przygotowują nasi świeccy Pracownicy razem z wychowankami  w darze dla Sióstr. W tym roku liturgię uświetniły śpiewem i grą na gitarze dziewczęta zaprzyjaźnione z Ośrodkiem, które pomagają naszym wychowankom w ramach wolontariatu.

Po Mszy Św. wszyscy Pracownicy złożyli Siostrom życzenia z okazji ich patronalnego święta.

Następnie Siostry i wszyscy obecni zostali zaproszeni do sali gimnastycznej na sztukę w wykonaniu dziewcząt pt. ”Przyjdźcie do mnie wszyscy.”

W sztuce tej została pięknie ukazana przebaczająca miłość Jezusa Chrystusa.

Po zakończeniu sztuki, dziewczęta, które na co dzień uczestniczą w zajęciach koła tanecznego uświetniły wieczór swoimi pięknymi liturgicznymi tańcami.

Uroczyste świętowaniem zakończyło się wspólnym radosnym spotkaniem przy stole. Siostry zaprosiły wszystkich obecnych na uroczystą kolację w jadalni Ośrodka.