Witaj na naszej witrynie :)
Uroczystość Św. Józefa
Uroczystość św. Józefa to w naszym domu, jak i całym Zgromadzeniu Sióstr Św. Józefa bardzo ważne wydarzenie. W tym roku Mszę świętą w intencji Sióstr odprawił Ks. Damian Siwicki – Misjonarz Krwi Chrystusa. Podczas homilii, kapłan dialogując z dziewczętami, ukazał życie świętego Józefa. Po Eucharystii wszyscy spotkaliśmy się w jadalni na wspólnym świętowaniu. Dekoracje stołów były wiosenne i bardzo gustowne.
W sali gimnastycznej była niespodzianka dla Sióstr, w postaci przedstawienia i życzeń, które zwieńczyły świętowanie. W małej formie scenicznej pt. ”Droga do przemiany” zostało ukazane życie jednej z dziewcząt, która jako babcia opowiadała historię życia swojej wnuczce. W powrocie do wspomnień i odkrycia drogi ku Panu Bogu, babcia żyje z przekonaniem, że wiara i miłość są najważniejsze w życiu.
W wychowaniu potrzeba cierpliwości, na wzór Świętego Józefa. Wszystko zaczyna się od małej iskry nadziei, którą zapalają w sercach młodych dziewcząt Siostry św. Józefa. Do napisania scenariusza, przyczyniła się wrażliwość serca jednej z wychowanek, która podzieliła się myślami z wychowawczynią.
Święty Józefie módl się za nami!
Ekstremalna Droga Krzyżowa
Ekstremalna Droga Krzyżowa prowadząca wałami Jasnej Góry.
Dziewczęta grup 3 i 4 z modlitwą na ustach dzielnie kroczyły w kroplach deszczu, owiewane wiatrem.
Dzień Kobiet w Instytucie Prymasa Stefana Wyszyńskiego
Dzień Kobiet to nie tylko wspaniała okazja do wyrażania uczuć i wdzięczności w formie życzeń, kwiatów i upominków. Dzień Kobiet to okazja na niezwykłą podróż do własnego wnętrza powodowana potrzebą refleksji osobistej. Jaka naprawdę jestem jako dziewczyna i kobieta.
W poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące nas kobiety pytania, zadawane na przestrzeni dziejów i pokoleń udałyśmy się do Instytutu Prymasa Stefana Wyszyńskiego 12 marca, aby znaleźć chociaż rąbek prawdy.
Przez uczestnictwo w warsztatach prowadzonych przez panie: Michalinę Jankowska i Emilię Wieczorek dziewczęta uczyły się rozpoznawać siebie i własne przymioty. W ramach dyskusji i zabawy tworzyły obraz kobiety naszych czasów, malowały jej portret markerem i słowem.
Szereg porównań pozwolił naszym wychowankom zauważyć, że kobieta to osoba: piękna, odporna, delikatna, wrażliwa, wchodząca w relacje, gotowa do pomocy i opieki i często głęboko poraniona jak Matka Boża na Jasnogórskiej Ikonie ze szramami w sercu. Kobieta to też matka zdolna do fizycznego i duchowego macierzyństwa.
Z tych myśli wyłonił się obraz Maryi – kobiety nie tylko prawdziwej, ale i współczesnej. Dlatego pragniemy wyrazić siebie przed kobietą najdoskonalszą niosącą troski świata. Święta Maryjo, Kobieto naszych czasów, wyzwól nas od niebezpieczeństwa myślenia, że Twoje doświadczenia duchowe sprzed tysięcy lat nie są dla nas aktualne – dzieci cywilizacji.