Mamy nowego Papieża Franciszka!

Ocena użytkowników:  / 9
SłabyŚwietny 

 

Ojcze Święty Franciszku!   Kochamy Cię!   

Od początku okresu „sede vacante”, a szczególnie od początku Konklawe wszyscy w Ośrodku bardzo modliliśmy się o dobry wybór nowego Papieża i śledziliśmy przebieg konklawe.

Naszą modlitwę w sposób szczególny zanosiłyśmy przez przyczynę św. Józefa w czasie trwającej w Ośrodku nowenny przed Jego uroczystością 19 marca.

 

W czwartym dniu nowenny 13.03.2013r. o godz. 17.00 byłyśmy z pielgrzymką u św. Józefa w bazylice jasnogórskiej i tam odprawiłyśmy kolejny dzień nowenny.

Jak się później okazało było to w czasie, kiedy dokonywany był wybór papieża. Jak wielką radością był dla nas biały dym, który tego wieczoru, w dniu 13.03.2013 pojawił się nad Kaplicą Sykstyńską i oznajmił, że mamy nowego papieża!

W wieczór wyboru nowego papieża wszyscy obecni w naszym Domu zatrzymali się przed telewizorami, by ujrzeć Ojca Świętego, usłyszeć jego pierwsze słowa skierowane do wszystkich wiernych i przyjąć papieskie błogosławieństwo.

Z entuzjazmem i żywą wiarą przyjęłyśmy pojawienie się Ojca Świętego na balkonie Bazyliki św. Piotra. Atmosfera wśród nas była porównywalna do tej wśród ludzi zgromadzonych na Placu Świętego Piotra. Przywitałyśmy go gorącymi oklaskami i z wyraźnym wzruszeniem wysłuchałyśmy pokornej prośby o modlitwę, którą skierował do nas papież Franciszek.

Panu Bogu zawierzamy Ojca Świętego Franciszka pamiętając o Nim w naszych modlitwach, które zanosimy przez wstawiennictwo Maryi-Matki Kościoła i św. Józefa-Opiekuna Kościoła św., szczególnie teraz w trackie trwania nowenny. W sposób szczególny będziemy polecać Bogu w modlitwie Papieża Franciszka i Jego pontyfikat w Uroczystość św. Józefa 19 marca br., w dniu Inauguracji Jego pontyfikatu.

Niech Bóg błogosławi Ojcu Świętemu Franciszkowi w Jego posłudze apostolskiej wobec Kościoła i  świata.