Witaj na naszej witrynie :)

Skok po zdrowie

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Cykl spotkań „Skok po zdrowie” to zachęta dla wychowanek naszego Ośrodka do troski o nowy styl życia. Aby przyniósł on pożądane efekty konieczne jest oddziaływanie w różnych obszarach. Zdrowie to higiena osobista, odpowiednie odżywianie oraz aktywność fizyczna.

  

Marzec upłynął pod hasłem Higieny Osobistej. Przez cały miesiąc dziewczęta naszego Ośrodka ze wszystkich grup wychowawczych brały udział w konkursie dotyczącym  czystości - osobistej i tej wokół siebie. Codziennie zdobywały punkty, których ilość decydowała o wygranej. Dziewczęta w ramach nagrody za całomiesięczne staranie korzystały z wizyty w salonie kosmetycznym lub fryzjerskim. Dla wszystkich dziewcząt wizyty były wielka atrakcją i zmobilizowały je do większej dbałości o własny wygląd. Nagrody, to dar serca właścicieli gabinetów, którzy przyjęli nasze dziewczęta z otwartością i wielka radością.  Uzupełnieniem konkursu była prelekcja pielęgniarki na temat higieny osobistej w okresie dojrzewania, podczas której dziewczęta zdobywały dodatkowe punkty odpowiadając na pytania i zgadując hasła krzyżówki. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli przed nami swoje serca i sprawili, iż nagrody konkursowe stały się niezapomnianymi chwilami.

Kwiecień w naszym Ośrodku upłynął pod hasłem „Wiem co jem - czyli zasady zdrowego żywienia”. Dziewczęta przygotowywały się do niego przez naukę wiersza oraz piosenki „O niezdrowym żywieniu”.  W tym wyjątkowym dniu zaszczycili nas swoją obecnością goście z Siedlec, którym program przygotowany przez nasze podopieczne bardzo się podobał. Tym razem kilka słów o zasadach zdrowego odżywiania się powiedziała pani doktor, która na co dzień dba o zdrowie naszych wychowanek. Dziewczęta wśród „smacznej” scenerii przedstawiły inscenizacje wiersza „Przechwałki warzyw” promując picie zdrowych soków a następnie wykonały układ taneczny do wesołej piosenki.  Aby zaznaczyć jak ważne jest przejście od teorii do praktyki, dziewczęta pod opieką wychowawców przygotowały smaczne i zdrowe kanapki, które wszyscy chętnie zjedli podczas kolacji. Teraz z niecierpliwością czekamy na wizytę w Pizza Hut, gdzie nasze dziewczęta pod okiem specjalistów nauczą się jak upiec zdrową pizzę.