Witaj na naszej witrynie :)

Wielkie Dziekczynienie

Ocena użytkowników:  / 20
SłabyŚwietny 

i... Bigos Siostry Seweriany !!!

  Z okazji Roku Powołaniowego Wspólnota Sióstr w Częstochowie zainicjowała wielki dzień dziękczynienia za dar powołania.

Wraz z zaproszonymi Gośćmi z Podopiecznymi m.in. z Bolkowa, Wierzbic, Polanicy Zdrój, Współpra- cownikami,  przed Tronem Matki Bożej na Jasnej Górze, wszyscy wspólnie dziękowali za dar powołania zakonnego oraz szczególnego powołania do służby tym, których w darze dał Siostrom Pan Jezus.

Centralnym punktem uroczystego dziękczynienia była Eucharystia, której przewodniczył  J. E. Biskup Andrzej Przybylski. W wygłoszonej homilii nawiązał do słów Ewangelii: „Dzisiaj Pan Jezus w ewangelii mówi nam, żebyśmy nie bali się i nie zniechęcali się w proszeniu Boga. Ewangelia nas do tego zachęca: Proście, a będzie wam dane…uwierzcie w to, że dobry Ojciec chce spełniać wszystkie wasze prośby. Przekonani o tym chciejmy się zaprosić do dziękczynienia. Bóg wie, gdzie i w jakim miejscu naszego życia ma zareagować. Maryja całym sercem wyśpiewuje Bogu Magnificat, i nie zaczyna tej pieśni od proszenia, od przedstawienia Bogu listy spraw do załatwienia, ale zaczyna od uwielbienia: Uwielbiaj duszo moja Pana! Dziękuj Panu za wszystkie rzeczy, które Pan uczynił… Święty Paweł mówi nam: „W każdym położeniu dziękujcie…  

My dzisiaj z dziękczynieniem stoimy razem z rodziną sióstr św. Józefa, z całą historią ich Zgromadzenia, z tymi wszystkimi dziełami, które w swojej historii prowadziły i prowadzą pomagając ludziom potrzebującym - wielu z Was tego doświadcza. Na pewno dostrzegamy w tych dziełach również braki, że może można i trzeba by więcej, bo biedy i potrzeb jest dużo, dużo więcej, ale dziękujemy za to niewiele. Tak jak te parę chlebów i kilka rybek, wierzymy, że On to weźmie i będzie to dzieło pomnażał i prowadził dalej.

Maryjo, Ty wiesz czego nam potrzeba, wiesz, że każdy z nas przychodzi z całą lista próśb do Ciebie. I chcemy Ci o tym mówić, bo Jezus nam mówi: proście, a będzie wam dane.

My chcemy najpierw dziękować. Amen.”

  Artystyczna niespodzianka przygotowana specjalnie na tę okazję przy współpracy nauczycieli ZNPO i wychowawców SOW, podkreśliła fakt, jak bardzo Pan Bóg obdarował nie tylko każdą siostrę, ale i każdego człowieka. Nie zabrakło również życzeń i dedykacji. Wystąpiła na scenie Tereska,  która napisała „coś specjalnego” na tę okazję. Niezawodny okazał się również znany już z wielu występów zespół „Płonące Gitary” z Wierzbic.

Składam bardzo gorące i serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w to wielkie święto. Dziękuję najpierw Panu Bogu za piękny dzień i słońce, dziękuję wszystkim nauczycielom i pracownikom ZNPO, dziękuję wychowawcom i pracownikom SOW. Dziękuję s. Millenie i wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wspaniałomyślnie zatroszczyli się o łakocie dla wszystkich. Dziękuję wszystkim wspaniałym dzieciom i gościom, którzy odpowiedzieli za nasze zaproszenie i ubogacili to wielkie dziękczynienie Bogu swoją obecnością.


Wszystkim za włożone serce i trud - Bóg zapłać!

 s. Ezechiela

Homilia Ks. Bpa. A. Przybylskiego - Dziękczynienie

 

linki do artykułów Radia FIAT:            Dziękczynienie           Bigos S. Seweriany :)