Witaj na naszej witrynie :)

Wszystkich Świętych

Ocena użytkowników:  / 13
SłabyŚwietny 

Święty Zygmunt Gorazdowski, założyciel Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa urodził się 1 listopada 1845 roku.

Ojciec Święty Jan Paweł II dokonał jego beatyfikacji dnia 26 czerwca 2001 r. we Lwowie na Ukrainie. Podczas homilii beatyfikacyjnej nazwał św. Księdza Zygmunta prawdziwą perłą łacińskiego duchowieństwa archidiecezji lwowskiej, który ze względu na swą całkowitą wierność Chrystusowi ubogiemu, czystemu i posłusznemu pozostaje dla wszystkich szczególnie wiarygodnym świadkiem Bożego miłosierdzia.

23.X.2005 r. papież Benedykt XVI dokonał jego kanonizacji podczas uroczystego zamknięcia Roku Eucharystii i XI Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów, w Światowym Dniu Misyjnym. W homilii podkreślił, że święty Zygmunt Gorazdowski zasłynął swoją pobożnością opartą o sprawowanie i adorację Eucharystii, a przeżywanie Ofiary Chrystusa prowadziło go ku chorym, biednym i potrzebującym.

W Katechizmie Kościoła Katolickiego Św. Zygmunt pisał słowa, które dzisiaj również są aktualne:

Modlitwy Świętych są dla nas pożyteczne, dlatego powinniśmy ich prosić o pomoc dla siebie. (Katechizm, 48)

Czcij Świętych Pańskich i módl się do Nich, szczególnie módl się do Matki Boskiej, św. Anioła Stróża i twojego Patrona, aby się do Pana Boga za tobą wstawiali; módl się też za dusze w czyśćcu i ofiaruj za nie swoje dobre uczynki i odpusty. (Katechizm, 49)

Oprócz katolików na ziemi, należą do Kościoła także Święci w niebie i dusze w czyśćcu – ci wszyscy stanowią jedną rodzinę. (Katechizm, 48)

 Z okazji dnia Wszystkich Świętych życzę wszystkim szanownym i kochanym Paniom i Siostrom, aby Święci Kościoła wstawiali się za nami wszystkimi, za naszymi rodzinami i wypraszali potrzebne łaski, a szczególnie te, które pozwolą nam być kiedyś świętymi.

Niech ten czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych i obecności Świętych w tajemnicy ich obcowania sprawi, że i my zapragniemy być święci:)

Święty Zygmuncie i wszyscy Święci, módlcie się za nami!