Witaj na naszej witrynie :)

Mikołajki 2017'

Ocena użytkowników:  / 8
SłabyŚwietny 

6 grudnia, dzień, w którym wspominamy św. Mikołaja był dla naszych dziewcząt obfity w spotkania z ludźmi, którzy zechcieli wcielić się w Świętego z Miry. On żyjąc troszczył się o potrzebujących. Dziewczęta zostały zaproszone na Hale św. Józefa przy Jasnej Górze przez uczniów, rodziców i nauczycieli Katolickiego Liceum i Gimnazjum im. Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie na spotkanie ze świętym Mikołajem, który obdarował je pięknymi prezentami.

Spotkanie poprzedziło przedstawienie teatralne o lubianym przez małych i trochę większych - Kubusiu Puchatku. Aktorami byli uczniowie, którzy doskonale wcielili się w bajkowe postaci.

  

  

Po przyjściu z Jasnej Góry w Ośrodku czekał na dziewczynki kolejny Św. Mikołaj. Z ogromnymi paczkami przyszedł do każdej grupy, do każdej dziewczynki i pani. W rozdawaniu paczek pomagały mu dwa sympatyczne elfiki - Natalka i Klaudia. Dziewczęta były zachwycone i każda szybciutko wykonywała zadanie przez Mikołaja żeby otrzymać prezent.

 

Następnego dnia, jak co roku przybiegli do nas Zabiegani: z dobrym humorem, piosenką i… prezentami. Nasze spotkania są coraz bogatsze. Tym razem oprócz wspólnych śpiewów były również tańce. To już kolejny rok kiedy tak wzajemnie o sobie pamiętamy: Zabiegani o nas w dzień św. Mikołaja, a my dzielnie wspieramy i kibicujemy im podczas Biegu Częstochowskiego.