Witaj na naszej witrynie :)

Wycieczka do Warszawy

Ocena użytkowników:  / 7
SłabyŚwietny 

Kształcenie postaw patriotycznych i szacunku dla polskiego dziedzictwa narodowego i kulturowego, kształcenie tożsamości narodowej i szacunku do historii narodu polskiego to niektóre z wielu założeń programowych w wychowaniu naszych podopiecznych.

W roku, kiedy obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dziewczęta wraz z Siostrami i Wychowawcami wzięły udział w wycieczce do Warszawy.

Wychowanki rzetelnie przygotowały się do tego wyjazdu poprzez zapoznanie się z historią Ojczyzny oraz nazwiskami osób odpowiadających za podejmowanie najważniejszych decyzji w Państwie.

   

Wczesnym rankiem cała grupa udała się busem do stolicy Polski, aby zwiedzić Zamek Królewski. Po jego komnatach oprowadziła nas przemiła p. Luiza, która opowiedziała wiele ciekawych historii związanych z tym miejscem.

Następnie odwiedziliśmy Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, do której zaprosiła nas p. Paulina Wiatr, niegdyś wolontariuszka naszego Ośrodka - dziś pracownik KPRM. Dziewczęta z wielką radością spotkały się z p. Pauliną, której wręczyły kwiaty i niespodziankę przekazaną później p. Premier Beacie Szydło.

Z tak wzniosłego miejsca udałyśmy się do Sejmu RP, który wszystkich wprawił w zachwyt. Miejsce to dotychczas znane tylko z telewizji wychowanki odwiedziły w wielką ciekawością i zainteresowaniem.

Po tak intensywnym dniu pełnym wrażeń udałyśmy się do restauracji, gdzie czekały już na nas pyszne naleśniki oraz desery.Wszyscy jednomyślnie stwierdzili, że jeden dzień w Warszawie to zdecydowanie za mało i mamy nadzieję powrócić tu niebawem.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za możliwość wyjazdu naszym sponsorom, którym podobnie jak nam, bliskie jest wychowanie młodzieży do wartości patriotycznych i umiłowania Ojczyzny. Dziękujemy p. Senatorowi Arturowi Warzocha, p. Posłowi Konradowi Głębockiemu oraz Przedsiębiorstwu Sprzętu Ochronnego MASKPOL S.A. za otwarte serca oraz wsparcie naszej inicjatywy.