Witaj na naszej witrynie :)

Zajęcia profilaktyczne

Ocena użytkowników:  / 9
SłabyŚwietny 

Ostatnie zajęcia profilaktyczne dotyczyły znajomości zagrożeń i uzależnień. Najpierw na terenie naszego Ośrodka, dziewczęta tworzyły „mapę zagrożeń”, wypisując znane im uzależnienia. Była to okazja do analizowania i rozmowy na temat różnorakich zagrożeń. Wychowawczynie zaplanowały  spotkanie w ośrodku leczenia uzależnień i spotkanie z terapeutami.

28.02.br. uczestniczki zajęć profilaktycznych pod opieką p. Magdaleny Ziółek oraz p. Katarzyny Klimas wzięły udział w warsztatach w Poradni Profilaktyki i Leczenia Uzależnień MONAR  w Częstochowie. Zajęcia zostały poprowadzone przez kierownika poradni Panią Renatę Lipnicką oraz Panią Karolinę Rakoczy – terapeutów uzależnień.

Warsztaty dotyczyły przeglądu różnorakich uzależnień, mechanizmów i sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dziewczęta rozmawiały o znanych i typowych zagrożeniach jak: alkoholizm, narkomania, ale także lekomania, serialomania, jak również o uzależnieniach związanych z problemami dotyczącymi relacji rówieśniczych czy relacjach chłopak - dziewczyna.

Wychowanki z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach i wyraziły pragnienie uczestniczenia w kolejnych spotkaniach profilaktycznych.  Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Dziewczyny były spontaniczne, otwarte, zainteresowane. Kontakt z profesjonalnymi terapeutami zachwycił je i pomógł rozwiązać niektóre problemy z jakimi się spotkały.

 

Przed nami jeszcze wiele tematów zajęć związanych z wzrastaniem ku dorosłości, odpowiedzialności,  przygotowaniem do małżeństwa.

Pani Kierownik oraz Pracownikom MONARu w Częstochowie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i poświęcony nam czas.