Witaj na naszej witrynie :)

Bierzmowanie „z charakterem”

Ocena użytkowników:  / 8
SłabyŚwietny 

Pięć dziewcząt przyjęło w naszym domu sakrament bierzmowania z rąk Ks. Bpa Andrzeja Przybylskiego. Podczas homilii Ks. Biskup powiedział m. in.:

„Przy chrzcie świętym rozpoczęło się nasze podobieństwo do Boga. Pan Bóg sprawia w nas, ze jesteśmy z Jego ciała i z Jego krwi, kiedy przyjmujemy Go w komunii świętej. Bóg w ten sposób chce, żeby w nas było coś z Niego, żebyśmy byli do Niego podobni. Bez udziału w eucharystii trudno być podobnym do Boga. Bóg chce też, żebyśmy mieli Jego ducha, Jego charakter i dlatego daje nam Ducha Świętego. To On sprawia w nas żebyśmy mieli charakter Boga, żebyśmy myśleli, postępowali, mówili tak, jak tego chce Pan Bóg. I ten właśnie Duch, ten charakter przychodzi w sakramencie bierzmowania.”

Dziękujemy Księdzu Biskupowi  Andrzejowi i Ks. Proboszczowi Andrzejowi za obecność, modlitwę i udzielenie sakramentu bierzmowania.


Poniżej świadectwa rodzin z przeżytej uroczystości:

„09.05.2019r uczestniczyliśmy we wzruszającej uroczystości. Ośmioro wychowanków Specjalnego Ośrodka Wychowawczego prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa przyjęło sakrament bierzmowania. Uroczystość rozpoczęła się Eucharystią. Koncelebruje ją Ks. Bp. Andrzej Przybylski i Ks. Andrzej Sobota - proboszcz parafii. We mszy uczestniczą Rodziny, Siostry, Nauczyciele, Wychowawcy, Koleżanki. Wspólna modlitwa i śpiew pod kierunkiem Siostry Wenancji, nadają uroczystości wyjątkowy charakter i dostarczają niezwykłych przeżyć duchowych. Sakramentu bierzmowania udziela Ks. Biskup, który także wygłasza piękne okolicznościowe kazanie, wyjaśniające działanie sakramentów w życiu człowieka. Uroczystość zwieńczyła wspólna kolacja i spotkanie w grupach. Młodzież otrzymała również życzenia i upominki.”

„Czas w którym, dziewczęta przygotowywały się do  Sakramentu bierzmowania przeżywały bardzo intensywnie. Towarzyszyła im wzmożona modlitwa, wyciszenie, dzięki czemu dziewczęta starały się być miłe, skupione, dobre dla innych. Przystąpiły do sakramentu pokuty i trwały w postanowieniach by mieć czyste serca na przyjęcie Darów Ducha  Świętego. Pamiętały by podziękować wszystkim, którzy przygotowali tę uroczystość. Na twarzach ich gościł uśmiech, a w sercu radość i ufność, że są kochane przez Boga, który udziela tak wielu łask. Spotkanie z Ks. Bp. Andrzejem, którego mogły przywitać i zobaczyć  z bliska wręcz  onieśmielało je. Po uroczystej Eucharystii uczestniczyły we wspólnej kolacji z  rodzicami, świadkami bierzmowania, S. Dyrektor i innymi przybyłymi gośćmi. Ten szczególny dzień na długo pozostanie w ich pamięci.”

„Pragnę złożyć najserdeczniejsze podziękowanie za pomoc w przygotowaniu uroczystości naszych pociech do bierzmowania. W sercach każdego młodego członka Kościoła, który przystąpił do kolejnego w swoim życiu sakramentu jest to niezwykłe przeżycie, które pozostanie w pamięci do końca. Jesteśmy wdzięczni, że Ksiądz Biskup, siostry i wychowawcy zaangażowali się w pomoc i sprawili, że ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy.”

   

P