Witaj na naszej witrynie :)

Zajęcia profilaktyczne

Ocena użytkowników:  / 7
SłabyŚwietny 

Wraz z rozpoczynającymi się wakacjami zakończyłyśmy cykl zajęć o charakterze profilaktycznym. Semestr II poświęcony był głównie profilaktyce uzależnień i przemocy. Temat uzależnień, przemocy i odpowiedzialności karnej przeprowadził dzielnicowy Komendy Policji w Częstochowie. Zajęcia te miały ogromną wartość poznawczą, a jednocześnie stanowiły poważną przestrogę.

W trakcie zajęć omówione były techniki radzenia sobie ze złością i przemocą. Trening wyrażania emocji, umiejętność nazywania ich, opisywania skutków i konsekwencji był źródłem zaskoczenia, ale i nauką, jak należy postępować w sytuacjach trudnych. Ważne dla dziewczyn były tematy dotyczące rodziny, relacji rodzinnych i koleżeńskich.

Wszystkie spotkania cechowała niezwykła atmosfera zaufania, współpracy, życzliwości. Z pewnością stałyśmy się sobie bliższe. Lepiej rozumiemy siebie, koleżanki, dorosłych. Zyskałyśmy wiedzę o sobie, o zagrożeniach, zasadzkach, skutkach bezmyślności i naiwności.Zajęcia zakończyłyśmy w przemiłej atmosferze w wybranej pizzerii, zajadając się smakołykami, popijając słodkie szejki, planując wakacje i to o czym chcemy rozmawiać w przyszłym roku szkolnym. Pamiętałyśmy o tym, aby wakacje przeżyć mądrze i bez zagrożeń.

Wszystkim dziewczynom przesyłamy życzenia radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Odpoczywajcie z głową.