Witaj na naszej witrynie :)

Dzień Papieski

Ocena użytkowników:  / 5
SłabyŚwietny 

W 41. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, 16 października świętowaliśmy w Dzień Papieski. Nasze młode aktorki wcieliły się w postacie osób, które spotkały się ze św. Janem Pawłem II na różnych etapach Jego życia.

W czasie przygotowanego programu telewizyjnego poznaliśmy m.in. kolegę z wadowickiego gimnazjum, współpracownika z kamieniołomów, Górala z Zakopanego, dziewczynę z Pokolenia JP2. Każda z postaci opowiadała swoją osobistą historię, w której ważnym momentem było doświadczenie relacji z Papieżem Polakiem. Dzięki tym wspomnieniom mieliśmy okazję bliżej poznać Ojca Świętego i poczuć Jego wciąż żywą obecność. Relacje aktorów były obrazowane prezentacją zdjęć z różnych momentów życia św. Jana Pawła II oraz piosenkami.

Na zakończenie wspólnie odmówiliśmy modlitwę o wyproszenie łask za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz odśpiewaliśmy Jego ulubioną pieśń „Barkę”. Był to czas wielu wzruszeń i zadumy, ale także umocnienia nas na drodze ku świętości. Występującym i organizatorom gratulujemy i z serca dziękujemy!

Św. Janie Pawle II, módl się za nami!