Witaj na naszej witrynie :)

Spotkanie z autorem

Ocena użytkowników:  / 6
SłabyŚwietny 

7 września 2021roku odwiedził nas wspaniały Gość - autor książek dla dzieci i dorosłych – Ks. Bogusław Zeman - paulista. Spotkanie zostało zainspirowane podczas zajęć z bajkoterapii, na których p. Monika i p. Magdalena czytały dziewczętom o przygodach Słonia Bombika. Autorem tych przygód jest właśnie Ks. Bogusław. Podczas spotkania nasz Gość przy akompaniamencie gitary śpiewał piosenki swojego autorstwa, porywając do śpiewu wszystkich obecnych.

Dziewczęta zadawały Gościowi pytania dotyczące twórczości, ulubionych gatunków literackich i osobistych wspomnień z dzieciństwa. Ks. Bogusław zadawał zagadki, opowiadał o wartościach w życiu, które należy pielęgnować, dbając o piękno duszy. Ksiądz Bogusław opowiedział także o charyzmacie Zgromadzenia do którego należy i o ewangelizowaniu poprzez środki społecznego przekazu.

Zachwyciła nas także Biblia z komentarzami i zadaniami do wykonania autorstwa naszego Gościa. Dziewczęta zostały zaproszone do zabawy - wspólnego wędrowania po lekarstwo na chorego kła cioci Bombali. Poprzez opowieść  Ks. Bogusława można było sobie wyobrazić pakowanie plecaka, przechodzenie przez wodę i wspinanie się na górę, by zdobyć potrzebne lekarstwo. Zabawa była bardzo atrakcyjna, bo bajkowy świat dla każdego, nawet dla dorosłego jest fascynujący.

Księże Bogusławie, z całego serca dziękujemy za ten niezapomniany wieczór autorski, który jest zachętą do poznawania twórczości i przygód bohaterów bajkowych przygód. Paniom Renacie, Magdalenie i Monice dziękujemy za przygotowanie tego wspaniałego, niezapomnianego wieczoru, a także za piękną dekorację, która wprowadziła nas w tematykę i klimat tego wydarzenia.