Witaj na naszej witrynie :)

Dzień Papieski

Ocena użytkowników:  / 6
SłabyŚwietny 

 

„Największą radością papieskiego serca są dzieci.

I największą troską serca papieża jest każde dziecko.

I miłością serca papieża, tak jak Serca Jezusowego, jest dziecko.”

Jan Paweł II

W dniu 21.10.2021 r. świętowaliśmy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”.

Na początku spotkania odśpiewaliśmy wspólnie ulubioną pieśń Jana Pawła II – „Barka”. Następnie nasze młode aktorki przedstawiły krótką historię życia naszego papieża oraz została odśpiewana pieśń „Nie lękajcie się”. Wspólnie obejrzeliśmy polski film pt. „Karol, który został świętym”. Film przez naszą widownię został przyjęty gromkimi brawami i z wielka radością. Ukazał nam jak wielkim człowiekiem, a zarazem świętym był Jan Paweł II oraz jak wpływał na życie ludzi młodych i tych trochę starszych.

Każda grupa otrzymała komplet materiałów, ciekawostek i anegdot dotyczących życia i działalności papieża Jana Pawła II z kartami pracy do uzupełnienia. Po wykonaniu zadań każda grupa została nagrodzona upominkami w postaci komiksów i puzzli. Na zakończenie pełni uznania, zadumy oraz refleksji udaliśmy się do „kawiarenki” – naszej jadalni, aby skosztować wspaniałych papieskich kremówek przy filiżance soku truskawkowego.

W tym samym dniu udaliśmy się całą naszą społecznością na Mszę Świętą do Kościoła pw.  Melchiora Grodzieckiego w Częstochowie w intencji zmarłej wychowawczyni p. Lidzi. Wspólnie modliliśmy się o dar nieba i przebywanie ze świętymi w niebie. Podziękowaliśmy za to, że p. Lidzia przez tyle lat mogła być z nami, promieniować swoją dobrocią, skromnością, poczuciem humoru, uśmiechem i miłością do innych.

Na zawsze Pani Lidziu pozostaniesz w naszych sercach. Spoczywaj w pokoju!