Witaj na naszej witrynie :)

Dzień Matki - poświęcenie groty i figury Matki Bożej w ogrodzie

Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny 

26 maja obchodzimy jak co roku Dzień Matki. Jest to  okazja, aby podziękować naszym kochanym Mamom za trud i opiekę. Pamiętamy również w tym dniu o naszych wychowawcach, którzy pomagają nam każdego dnia stawać się coraz lepszym człowiekiem.

Ten szczególny dzień został uświetniony ważnym wydarzeniem w Naszym Domu.  Najukochańsza Mama i Królowa -  Maryja doczekała się zaszczytnego miejsca w Ośrodku. W pięknym ogrodzie została poświęcona grota  z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Ojciec Bogusław Sroka – zaprzyjaźniony kapłan naszego domu najpierw przedstawił po krótce znaczenie modlitwy różańcowej w życiu każdego z nas i podziękował Siostrze Dyrektor Ezechieli za zaproszenie na to wydarzenie. Następnie poświęcił figurę Matki Bożej. Każda grupa otrzymała również książkę pt: „Łucja, Franciszek i Hiacynta. Dzieci na ratunek światu”. Ufamy, że ta pozycja jeszcze bardziej przybliży każdej z nas objawienia Matki Bożej w Fatimie. W trudnych czasach konfliktu wojennego za naszą granicą na terenie Ukrainy wezwanie Matki Bożej do pokoju i modlitwy jest nie tylko aktualne ale gorący pragnieniem naszych serc, aby błagać Maryję o łaskę pokoju nie tylko na świecie ale również w naszej ojczyźnie, naszym domu i w naszych sercach.

Maryjo, Matko nasz najlepsza, Matko pięknej miłości,

Módl się za nami!