Witaj na naszej witrynie :)

Imieniny Siostry Dyrektor

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Dobiega końca rok szkolny, wielkimi krokami zbliżamy się do upragnionych wakacji i ufamy szczęśliwego, bezpiecznego wypoczynku. W grafik naszych planów włączyliśmy obchody imienin Siostry Dyrektor, które wprawdzie przypadają na czas wakacyjny, ale chcemy dzielić radość razem.

Wybrałyśmy ponownie Sanktuarium Krwi Chrystusa. Dzień 12 czerwca powitał nas słońcem i deszczem. Nasze niepokoje przesłaliśmy szturmem SOS do nieba i udało się, krople deszczu zatrzymano. Największym prezentem dla s. Dyrektor Marit Kot była Msza Święta z oprawą liturgiczna naszych wychowanek.

Ksiądz celebrans podkreślił istotę naszego uczestnictwa mówiąc: „…będziemy zanurzać się w Przenajświętszej Krwi Chrystusa”. Czytania przewidziane na dzień Mszy św. podkreślały wartość ofiary złożonej Bogu jako dowód miłości i znaczenie słowa głoszonego w imię  Ewangelii.

Tylko ten kto głosi słowo Boga i formuje wnętrze powierzonych mu osób, godny jest Królestwa Bożego. Życzymy siostrze Dyrektor Marit by wzmacniana łaską Boga, tak jak Maryja była ”żywym kielichem” – czystym, otwartym i gotowym na wszystko. Na przyjęcie miłości Wszechmocnego; kropla po kropli stawała się pełnym kielichem Komunii Świętej.Był to również czas śmiechu, radości i rozrywki; życzenia, piękne tańce wykonane przez dziewczęta, a nawet własna twórczość poetycka. A między czasie coś niesamowitego i smacznego; kiełbaski słodkości i przystawki.