Witaj na naszej witrynie :)

Patron Naszego domu

Ocena użytkowników:  / 16
SłabyŚwietny 

„Ustanowił go panem domu swego…”

26 września Wspólnota Sióstr w Częstochowie wraz z Wychowankami i Współpracownikami świętowała nadanie ich Domowi imienia św. Józefa. To wydarzenie poprzedziła 9 - dniowa nowenna, w której częstochowska społeczność polecała intencje swoje, swoich bliskich i całego Ośrodka. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Kamil Kudełko SAC, wzywając do tego, by św. Józef stał się dla nas wzorem w codzienności, byśmyzapraszali go do swojego domu i do naszych posiadłości”.

We wspólnym świętowaniu uczestniczyła Siostra Prowincjalna Maria Mateusza Ciszewska, która skierowała do wszystkich zebranych słowo będące duchową interpretacją obrazu św. Józefa. Po zakończonej Mszy Św. obraz ten został procesyjnie przeniesiony i umieszczony w specjalnie przygotowanym miejscu, przy wejściu do Ośrodka, aby czuwał nad wszystkimi mieszkańcami i odwiedzającymi częstochowski dom. Następnie uczestnicy uroczystości odmówili modlitwę do św. Józefa napisaną przez Matkę Współzałożycielkę, Salomeę Danek. Był to dzień radosnego trwania we wspólnocie opromienionej bliskością św. Józefa. Niech Bóg będzie uwielbiony za dar naszego Świętego Patrona i niech Jego ojcowska opieka towarzyszy nam wszystkim w każdej chwili życia.

„O wysłowiony św. Józefie (…) prosimy Cię i błagamy, abyś nas wziął pod swoją błogosławioną opiekę i dom ten całkiem Ci oddany, jako  należące do Ciebie mieszkanie od wszelkiego zachował złego i po ojcowsku w nim kierował tak duchowymi jak też doczesnymi sprawami”.

Kilka świadectw z przeżycia tego święta:

- Wielką radością jest fakt, że to właśnie Święty Józef jest Patronem naszego Ośrodka. To w pewnym sensie oczywiste, bo kto inny ma patronować naszemu Ośrodkowi, jak nie Święty, który jest Patronem Zgromadzenia, które prowadzi to dzieło Boże. Święty Józef jest dla nas wzorem, bo przyjął Jezusa do swojego życia. My także chcemy Go w tym naśladować. Maryja obecna w znaku lilii jest zawsze przy swym Synu i Oblubieńcu, jest więc z nami. Dziękujemy za ten dar.

- Radosne, rodzinne święto przeżyte we wspólnocie, którą tworzymy.

- Dziękuję za wspaniałe doświadczenie domu św. Józefa. Jest  gospodarzem nie tylko w naszym domu, ale i w naszych sercach. Przepiękna, rodzinna, skromna uroczystość była uwieńczeniem wszystkich przeżyć. Dla nas dorosłych i dla dziewczynek z pewnością był to piękny czas.

- Dzięki dzisiejszemu wydarzeniu dowiedziałyśmy się o świętym Józefie Stał się nam bliższy i na pewno będziemy się do niego modlić i zwracać w potrzebach. 

- Jak przyszłam do tego domu po raz pierwszy, przywitał mnie nowenną ks. Zygmunt Gorazdowski. Św. Józef był również ważny w moim życiu. Ta uroczystość nadania Patrona domowi, uczyniła św. Józefa kimś jeszcze bardziej bliskim. Teraz od progu tego domu zawsze mogę szepnąć mu słowo i rzeczywiście każdy dzień mojej pracy zawierzyć Jemu, a przez Jego pracujące dłonie Dobremu Bogu. Dziękuję

- Było to dla mnie ważne wydarzenie.

- Ten dzisiejszy dzień był dla mnie bardzo ważny. Mogłam tę modlitwę i to spotkanie spędzić z resztą dziewczyn.

- Było to dla mnie bardzo ważne wydarzenie, bardzo się cieszę, że mogłam w nim uczestniczyć. Bardzo mi pomogło kazanie księdza podczas Mszy świętej.

- Zawierzyłam swoje życie świętemu Jozefowi.