Witaj na naszej witrynie :)

Spotkanie z Maryją

Ocena użytkowników:  / 5
SłabyŚwietny 

W dniach 16-23 września do naszego domu przybyła w figurze Matka Boża Fatimska. Był to wyjątkowy Gość w szczególnym dla nas i całego Kościoła czasie, bowiem w tym roku obchodzimy 100 rocznicę objawień Maryi w Fatimie, gdzie objawiła się trojgu dzieciom: Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji. W tym roku również obchodzimy 300 lecie koronacji Matki Bożej Jasnogórskiej oraz 140 objawień w Gietrzwałdzie.

Podczas pobytu Maryi w naszym domu wszyscy mieszkańcy: siostry, dzieci oraz pracownicy mieli możliwość  osobistego spotkania z Matką Bożą i wspólnej oraz indywidualnej modlitwy.

Grupa III opisała swoje przygotowania i spotkanie z Maryją:

21 września w domowej kaplicy odbyła się modlitwa gr. III przed figurą Matki Bożej z Fatimy.  Była to okazja, by zawierzyć swoje życie, rodziny i wszystko co przed nami, opiece Maryi. Wspólna modlitwa miała przygotowany wcześniej przebieg. Składały się na nią wspólnie śpiewane pieśni do Maryi, rozważnie jednej tajemnicy różańca- również śpiewając, czas modlitwy osobistej. Była to też okazja, by wysłuchać fragmentu przemówienia Papieża Franciszka, które wygłosił podczas podróży do Fatimy w rocznicę 100- lecia objawień Matki Bożej.

W ramach przygotowania do tej modlitwy, kilka dni wcześniej dziewczęta wraz z wychowawcami losowały imię osoby z grupy, za którą miały zadanie modlić się oraz nie wyjawiając treści kartki, starać się pomagać tej osobie. Podczas modlitwy był szczególny czas by wyjawić wylosowane imię wychowawczyni lub koleżanki i powierzyć opiece Maryi właśnie tę osobę. Był to ciekawy, a zarazem ekscytujący moment.

Na koniec, tekstem modlitwy napisanej przez św. Jana Pawła II zawierzyłyśmy Pani Fatimskiej nas samych i cały świat, szczególnie prosząc o pokój. Po modlitwie wszystkie wpisałyśmy się do księgi pamiątkowej, która wędruje wraz z figurą. 

Spotkanie z Maryją było dla nas czasem bardzo radosnym i jednoczącym. Pomagało także poczuć, że na co dzień jest z nami Maryja, która nieustannie nam pomaga.