Witaj na naszej witrynie :)

Bierzmowanie

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Jego Ekscelencja biskup Antoni Długosz w środę 24.04.2024 roku w czasie Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 16.00 w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego udzielił Sakramentu Bierzmowania, młodzieży kształcącej się w Zespole Niepublicznych Placówek Oświatowych Prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa. Nazwa Sakramentu Bierzmowanie pochodzi od „bierzma” belki z konstrukcji dachowej podtrzymującej strop kościoła i będącej jego całością.

Wraz z Sakramentem Chrztu Świętego i Eucharystią należy do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Sakrament Bierzmowania jest zatem dopełnieniem łaski Chrztu Świętego, która uzdalnia do mężnego wyznawania wiary i umacnia do dawania świadectwa słowem i czynem. Wśród osób bierzmowanych znajdowały się wychowanki Specjalnego Ośrodka Wychowawczego prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa; Dagmara J., Karolina R., Weronika O., Julia M., Olga Sz.

Naszym wychowankom obecnością i modlitwą towarzyszyło szerokie grono osób; Siostra Dyrektor Marit Kot, rodzice, rodzeństwo, opiekunowie, wychowawcy, Siostry św. Józefa, koleżanki i koledzy. Polecajmy naszym modlitwom tych, którzy zdecydowali się w wolności na życie „Dziecka Bożego”.