Witaj na naszej witrynie :)

Pierwsza komunia św. Anastazji i Darii

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem jest bez wątpienia Pierwsza Komunia Święta- dzień, który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu. Niewątpliwie wydarzenie Pierwszej Komunii Świętej wpisze się w serce i pamięć  wychowanek naszego Ośrodka; Anastazji S. i Darii W.

Dziewczynki przystąpiły pierwszy raz do „Stołu Pańskiego” w dniu 23 maja 2024 roku w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie. Otoczone obecnością i szczerą modlitwą; rodziców, rodzeństwa, wychowawców, sióstr św. Józefa, koleżanek i kolegów.

Razem z chłopcami uczącymi się w Zespole Niepublicznych Placówek Oświatowych, Anastazja i Daria zdecydowały się wkroczyć na nową drogę relacji z Jezusem. Siostra katechetka Wenancja starała się przygotować młode serca i umysły na spotkanie z żywym Bogiem w Eucharystii.

Ksiądz proboszcz Andrzej Sobota w czasie kazania zwrócił uwagę na bardzo ważną okoliczność powiązaną z Eucharystią dzieci, a mianowicie, że w tym dniu przypada  Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jezus sam przychodzi i daje Siebie jako pokarm. Ponad Eucharystię żaden inny sakrament nie jest bardziej zbawienny; on usuwa grzechy, pomnaża cnoty, duszę nasyca obfitością duchowych darów. Życzymy naszym wychowankom wzrostu w łasce Bożej i życzliwości ludzkiej na każdy dzień życia. Łaską bowiem jesteśmy zbawieni  przez wiarę. A to pochodzi nie od nas, lecz jest darem Boga (Ef2, 8-9).